Infolinka od 8:00 do 20:00+420 284 814 145

O společnosti

Společnost Richard Bílý - Data autotrans, která se v průběhu svého vývoje přetransformovala na společnost DATA AUTOTRANS s.r.o. prošla od svého vzniku v roce 1993 do současnosti  velkými změnami. V dnešní době DATA AUTOTRANS s.r.o. zaujímá  přední místo  mezi dopravci zaměřenými na incomingový  cestovní ruch, jehož hlavní náplní je autobusová doprava.

Autobusová doprava DATA AUTOTRANS s.r.o. spolupracuje s významnými incomingovými cestovními kancelářemi jako jsou: AVE, CODAN AGENTURA, ESTEC Ltd., GTS Incoming, PRAGUE INTERNATIONAL. Vzájemná spolupráce trvá více jak 10 let a s některými z nich dokonce od vzniku společnosti,tedy od roku 1993.
V posledních několika letech jsme rozšířili objednávky o nové partnery jako je například cestovní kancelář EMPIRE SERVICE, OK TOURS, TERMA, La- Boheme. Mezi nováčky patří JEROME TRAVEL a OPAS.

Kromě zajišťování dopravy pro incomingové cestovní kanceláře (autobusová doprava tvoří 65% našich aktivit), zajišťujeme i pravidelné spoje na linkách pro firemní klientelu. Naše autobusová doprava pokrývá dopravní obslužnost od Průhonic až k dálničnímu sjezdu č.15 na Popovice. V této oblasti přepravujeme zaměstnance společností Nupaky Logistic Park s.r.o. v Nupakách, logistické centrum patřící společnosti Prologis, DHL, Zepelin. V neposlední řadě bychom také rádi zmínili, že autobusová doprava naší společnosti zajišťuje přepravu návštěvníkům největšího Aquaparku ve střední Evropě v Čestlicích. Celkem v této lokalitě zrealizujeme 85 pravidelných spojů denně.

Vyjma pravidelných spojů a již zmiňované incomingové turistiky naše společnost a její autobusová doprava působí i na poli poznávacích zájezdů. V této oblasti nejvíce spolupracujeme s touroperátory KUONI, GTA, EUROSCOPE, pro které naše autobusy jezdí po celé Evropě. Nejčastějšími destinacemi, kde můžete naše autobusy potkat jsou: Vídeň, Budapešť, Bratislava, Drážďany, Berlín, Mnichov, Salzburg, Paříž atd.

Pro zajištění bezproblémového běhu našeho vozového parku slouží naše vlastní servisní zařízení, které zajišťuje opravy a kontroly naší techniky i mimo pracovní hodiny autorizovaných servisů, kde běží standardní záruka na většinu našich vozidel. Důkazem je průměrné stáří vozového parku, které je v současné chvíli menší než 2 roky. Díky tomu jsme se rozhodli v letech 2011 a 2012 přesunout naše servisní zázemí do nově vybudovaných prostor a tím ještě rozšířit a zkvalitnit naše služby.

Z krátkého výčtu našich základních aktivit je zřejmé, že společnost DATA AUTOTRANS s.r.o. ušla za uplynulých 18 let dlouhou cestu. Pro zajímavost nabízíme vývoj společnosti v datech:

2011
- Návrat ke značce Mercedes Benz v kategorii mikrobusů s kapacitou do 20 osob. Podpis kontraktu a následné převzetí 6-ti nových mikrobusů Mercedes Benz Sprinter
- Upevnění spolupráce se společností MAN převzetím čtyř nových autobusů značky MAN COACH s kapacitou 49 a 59 cestujících
- Zavedení internetové objednávky pro naše obchodní partnery, která je propojena on-line s dispečerským programem B-Dis

2010
- Po útlumu v cestovním ruchu v období krize nastává oživení a nákup 10-ti nových vozidel různé kapacity

2008
- Zavedení vlastního tankování nafty v areálu firmy.
- Objednávka prvního vozu značky MAN a tím začátek spolupráce v dodávání zájezdových autobusů .

2006
- Rozšíření dispečerského pracoviště na dvojnásobný počet dispečerů a zavedení směnného provozu. To umožnilo zvýšení počtu klientů a zároveň zvýšení kvality.
- Navázání spolupráce se společností KUONI a tím masivnější rozšíření našich dopravních výkonů po západní Evropě.

2005
- Zavedení dispečerského programu B-Dis, průlomové řešení, které umožňuje pracovat několika dispečerům současně.

2002
- Dokončení výstavby administrativní budovy na Praze 8, která slouží jako zázemí společnosti.

2000
- Nákup prvního 50- ti místného autobusu a vstup do tohoto odvětví dopravy. Dnes společnost vlastní 26 těchto autobusů z celkového počtu 50-ti vozidel.

1998
- Zakoupení tří vozidel značky SOR s kapacitou 28 míst, což ukázalo směr vývoje na zájezdové autobusy, které jsme do této doby pouze zprostředkovávali

1997
- Začátek spolupráce se společností BEST TOUR s.r.o.

1996
- Pronájem kancelářských prostor, přijetí prvních dispečerů a tedy počátek vzniku dispečerského pracoviště.
- Rozšíření o dva 16-ti místné mikrobusy Renault Master

1995
- Rozšíření o dva další vozy značky Ford Transit, s kapacitou 11 a 14 míst
- Navázaní spolupráce se společností MINOLTA

1993
- Začátek podnikání a nákup prvního vozu